İlkim Öz Ebru Şallı'da Celladına Aşık Olmak'ı Anlattı

8 Nisan 2015 Çarşamba | Bu Yazıyı Toplam 3867 Kişi Okudu

İlkim Öz Ebru Şallı'da Celladına Aşık Olmak'ı Anlattı

Psikolog/Evlilik ve Aile Terapisti/Yazar İlkim Öz 7 Nisan Salı günü Tvem'de Ebru Şallı'nın sunduğu Ebruli Programının canlı yayın konuğuydu.


Yeni kitabı "Celladına Aşık Olmak"ı anlatan Öz, programda kitaba konusunu veren ünlü Stokholm Sendromunu anlattı. Ülkemizde pek çok kadının Stokholm Sendromuna yakalandığını söyleyen psikolog/yazar, çocukluk yıllarının,kişiliğin gelişiminde son derece önemli olduğunu vurguladı. Şiddete başvuran erkeklerin çocukluklarında babalarından şiddete maruz kaldıklarını,şiddete boyun eğen kadınların da yine çocukluk yıllarında şiddet gördüğnü söyleyen İlkim Öz, canlı yayında aldatma konusunda da önemli konulara değindi.


Ebru Şallı'nın "Celladına Aşık Olan erkekler  var mı?" sorusuna, "elbette celladına aşık olan,ayrılmak isteyipte ayrılamayan erkekler de var tabi ama oran kadınlarda daha fazla" diye bilgi veren Öz, canlı yayına telefonla bağlayan bir izleyicisi ile de konuşarak, depresyonu ile nasıl başa çıkabileceğine dair kısa ip uçları verdi.
Ebru Şallı'nın Tvem'de başlayan yeni programını bir demet çiçekle kutlayan psikolog/yazar hem Ankara'da hem de İstanbul'da seans ve danışmanlık veriyor.


İlkim Öz'ün 19. Kitabı Celladına Aşık Olmak Bilgi Yayınevinden çıktı. D&R lar ve tüm kitabevlerinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Bu yazıya yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Ad Soyad:

E-Mail:

Başlık:

Yorumunuz:

Mutlu Kadınlar Platformu

Eşinizle Kişiliğiniz Ne Kadar Uyumlu? HEMEN TEST EDİN !!!