Gerçek İlişkilerin ve Evliliklerin Düşmanı İnternetteki Sanal Aşklar

27 Ocak 2015 Salı | Bu Yazıyı Toplam 4146 Kişi Okudu

Gerçek İlişkilerin ve Evliliklerin Düşmanı İnternetteki Sanal Aşklar

"Gün gelicek eşin hiç tanımadığı, görmediği, konuşmadığı ve aslında kim olduğunu bile bilmediği birine aşık olduğunu sanacak ve seni aldatıcak" deselerdi herhalde çok güler ve ne saçma derdiniz. Ne yazık ki o günler geldi. Eşler aynı çatı altında artık birbirlerini kolaylıkla aldataniliyorlar.

Yan Oda İhanetleri


Dışarıdan baktığınızda evde herkes sakin ve kendi halinde. Akşam yemeği yenmiş, ev halkı dinlenmeye geçmiş. Çocuklar odalarında uyumuş ya da bilgisayar başında. Kadın salonda, erkek yan odada. Kavga gürültü yok. Sessizik hakim evde. Ama o sessizliğin içinde ne fırtınalar kopuyor kimsenin birbirinden haberi yok.

Yan oda ihanetleri diyorum ben buna. Kadın ya da erkek veya her ikisi birden sanal alemde eş zamanlı farklı aşklar yaşayabiliyorlar. Hatta aynı odada ayrı koltuklarda önlerinde bilgisayarları ve internet aşkları. Ara sıra eşler biririne gülümsüyor ve sanal aşkı ile konuşmaya devam ediyor. Kuşkusuz bu sanal aşklar sadece internet ortamında kalmıyor. Telefonlar alınıyor, konuşmalar başlıyor, ardından buluşmalar ve sonuç ne yazık ki ihanetle son buluyor.

Kadınlar,Sanal Ortamda Eşlerini Takip Ederken Bir Başka Erkekle Tanışıyorlar


Kadın danışanlarımın pek çoğu eşlerini garip amaçlı internete girdiklerini, onun hesaplarını kontrol ederken bir yada bir çok erkekle tanıştıklarını ve maceranın böyle başladığını söylüyorlar.  O kişiyle eşinin kendisini aldattığına ilişkin dertleşen kadın bir de bakıyor ki kendisi de eşini aldatmaya başlamış hem de hiç tanımadığı bir erkekle. Büyük bir oranda bu erkekler de evli oluyorlar. Ve onlar da yan oda ihanetini yaşıyorlar.

Erkekler Can Sıkıntısından İnternette Aşk Yaşadıklarını Söylüyorlar


Evliliğin monotonluğu, eşlerinin akşamları dizi bağımlılığı, cinsel hayatın gitgide azalması gibi sebeplerle sanal alemde kendilerine sevgili arayan erkekler, sorumluluk taşımayan bu ilişkilerin ilk önce kendilerine çok iyi geldiğini ama zamanla bir işkenceye döndüğünü ifade ediyorlar.

Sanal Aşk Değil, Sanal Heyecan


Özellikle son yıllarda internet üzerinden yaşanan heyecanlar insanlara o kadar cazip gelmeye başladı ki kadınlar ve erkekler sanal aşklarını gerçek zannedip, eşlerinden boşanmaya kadar işi ciddi boyutlara götürdüler.

Sanal İlişkide Sorumluluk Yok,Yalan Çok, Ayrılmak Bir Tuşa Basmak Kadar Kolay


Sadece bir tuşa dokunarak başkayan sanal ilişkiler yine bir tuşa dokunarak bitebiliyor. Özellikle erkekler için sorumluluktan uzak olan bu ilişkiler tercih sebebi. Kadınlar ise sanal ilişkiyi bir an önce gerçekliğe taşımak isteyen taraf oluyorlar. "Zaten mutsuzsun boşan karından, bem de kocandan hadi evlenelim artık" ı duyan erkek hemen ortadan yok olabiliyor. Ama sanal ilişki epeyce ilerlemiş ise evlilikler yıkıma gidebiliyor.

Hayalperest Kadınlar İnternet Kurtlarının Kurbanları


Mutsuz, sevilmeye ihtiyaç duyan, güven duygusu arayan, hayalperest kadınlar, internetteki kötü niyetli erkeklerin kurbanları oluyor. Kısa zamanda kendilerini kaptıran bu kadınlar, o erkeklerin hayatındaki tek kadın olduklarına kendilerini inandırabiliyorlar. Çoluğu çocuğu gözleri görmüyor. Salt sevilmek adına çıkılan bu tehlikeli yolda en çok yara alanlar ise çocuklar oluyor.


Kadınlar şunu bilmeli ki hayat sadece bir erkeğin etrafında dönmez. Bu kadın için son derece yıkıcı bir duygu halidir. Evliliğinizde sorunlar yaşıyor olabilirsiniz, var olan sorunları çözmenin yolu internet değil eşinizle konuşmanız ve gerekiyorsa birlikte uzman yardımı almak olmalıdır.  Erkekler genellikle biz terapistleri sevmezler bu yüzden de evlilik teapistine gitmeyi reddederler. Bu durumda yapmanız gereken ise önce tek başınıza uzman yardımı almanızdır.


İhtiyacınız olan internetteki sanal aşk değil, mantığınızdır. Aynı şekilde erkekler için de bu önerim geçerlidir.

Yorumlar

Bu yazıya yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Ad Soyad:

E-Mail:

Başlık:

Yorumunuz:

Mutlu Kadınlar Platformu

Eşinizle Kişiliğiniz Ne Kadar Uyumlu? HEMEN TEST EDİN !!!