Psikoloji

"CELLADINA AŞIK OLMAK"

İlkim Öz'ün yeni kitabı "Celladına Aşık Olmak"ın ikinci baskısına bugünden itibaren tüm D&R ve kitabevlerinden ulaşabilirsiniz.  http://www.dr.com.tr/Kitap/Celladina-Asik-Olmak//Egitim-Basvuru/Aile-Cocuk/Kadin-Erkek-Iliskisi/urunno=0000000636623 ve http://www.

PAZARTESİ SENDROMU

Pazartesi Sendromu En çok Kimleri Etkiliyor? Her Pazartesi dilden dile dolaşan Pazartesi Sendromunun gerçeklik payı var mıdır? Nasıl bir sendromdur? Belirtileri nelerdir? Haftanın ilk gününde Pazartesi Sendromuna şöyle bir bakalım, neymiş ne değilmiş.

ÖFKE KONTROLSÜZLÜĞÜ

Öfke kontrolsüzlüğünün önemi şudur ki; çoğunlukla rahatsızlığın içeriğinde cinsel şiddet'te vardır. İşte bu yüzden ben öfke kontrolsüzlüğünü son derece önemserim. Öfkeyi kontrol edememek dışa vurumlardan sadece biridir.

ANNE BABA OLMA EĞİTİMİ ŞART

Özgecan Arslan'a ve diğer kadınlarımıza,kızlarımıza vahşette bulunan kişilerin çoğu aile içi şiddet ve cinsel istismara maruz kalmış kişilerdir. Daha çocukluk yıllarında başka çocukları dövüp,hayvanlara işkence ederler.

ÖZGECAN

Gencecik yaşta bir vahşete kurban giden Özgecan Aslan hepimizi yasa boğdu. Özgecan Aslan'a, diğer kadınlara, çocuklara, insanlara gözlerini bile kırpmadan acımasızca şiddet uygulayan insanların elbette ruh ve akıl sağlıkları yerinde değil.

Kimler ağlamadı bugün,kimlerin yüreği ağlamadı Özgecan'a? Ama bugün ağlamak yarınla yer değiştirmemeli unutmakla!!Hiç unutma bu günü... Bugün küçücük bir kız can verdi.. Adı sapkınlık...

MUKAP Mutlu Kadınlar Projesi

MUKAP Adayları için Aranan Şartlar; Yaş : 18 ve yukarısı Cinsiyet : Kadın Medeni Durum : Evli, eşi vefat etmiş, boşanmış Gelir Durumu: 1.000.-TL'den az Adayların ve çocuklarının herhangi bir psikiyatrik rahatsızlığı olmaması önemlidir.

ANKARA LİFE DERGİSİ

İLKİM ÖZ; "Geçmişe ait kırgınlıklarınızı nasıl eritirsiniz?" "Sizi üzenleri nasıl affedersiniz?" "Öfke kontrolünü nasıl sağlarsınız?" "Korkularınızı nasıl yenersiniz?" "Kendinizle nasıl yüzleşirsiniz?" Bütün bu soruların cevaplarını Ankara Life Dergisine anlattı.

KARNE SENDROMUNU ÖĞRENCİDEN ÇOK AİLE YAŞIYOR.

KARNE SENDROMUNU ÖĞRENCİDEN  ÇOK AİLE YAŞIYORBir sömestr daha sona erdi ve pek çok öğrenci bugün karnelerini alıyor. Karnesi başarılı olanlarda  büyük bir sevinç varken, başarısız karne getirenlerde notlarından daha çok ailelerine karşı büyük bir korku var.

MUKAP (MUTLU KADINLAR PROJESİ)

"MUKAP, eşi vefat etmiş, eşinden boşanmış ya da eşi işsiz olduğundan dolayı mağdur olan veya geliri 1000tl nin altında olan kadın ve çocuklarına ücretsiz psikolojik ve hukuksal destek veren bir sosyal sorumluluk projesidir. 2009 yılından beri pek çok kadınımız ve çocuklarına verdiğimiz destekten dolayı mutluyuz.

Mutlu Kadınlar Platformu

Eşinizle Kişiliğiniz Ne Kadar Uyumlu? HEMEN TEST EDİN !!!