Psikoloji

“Psikolog-Yazar İlkim ÖZ ŞamdanPlus Dergisinde Siz Okurları için Yazıyor

"ULAŞILMAYACAK GÜZELLİK İDEALLERİ"NE ÖNEM  “Her yediğimi kusmayı keşfettim. Bir şekilde oldu işte. Böylelikle hem istediklerimi yiyebiliyordum hem kilo almıyordum. Aynı zamanda anneme olan öfkemi ve bunun doğurduğu suçluluk duygularımı da kusuyordum.

“Herkesin biraz konuşmaya ihtiyacı vardır…”

Röportaj: Canan Öner Erol

Çocuğum yaz okuluna gitsin mi gitmesin mi? Ev mi yaz okulu mu?

“Birlikte çalıştığım ailelerin çocukları, asla yaz okullarına gitmek istemiyor. Çünkü zaten 10 ay boyunca okula gidiyorlar. Sabah çok erken kalkıyor, servislere binip okula gidiyorlar..."

"MUTLULUK HORMONUNU AKTİFLEŞTİREN FAKTÖRLER"

"MUTLULUK HORMONUNU AKTİFLEŞTİREN FAKTÖRLER" Beynin salgıladığı serotonin/mutluluk hormonu kişinin kendisini iyi,rahat,güvende,enerjik,üretken ve mutlu hissetmesini sağlar. Ancak bazı insanlarda serotonin salgısı yeterli miktarda olmadığı gibi bazı durumlarda da beyin yeterli serotonin üretmeyebilir.

BAHAR DEPRESYONUNA DİKKAT

BAHAR DEPRESYONUNA DİKKAT Mevsim geçişlerinde sık sık yaşanan bedensel ve ruhsal değişikliklerden biri de Bahar Yorgunluğudur.Her ne kadar, depresyon kış ve son bahar mevsimi ile birlikte anılsa da, ilk bahara geçiş evresinde de kişilerde sık sık bahar yorgunluğu veya diğer adıyla bahar depresyonu görülmektedir.

AŞIK OLDUĞUNUZ ERKEK EVLİLİĞE UYGUN MU?

AŞIK OLDUĞUNUZ ERKEK EVLİLİĞE UYGUN MU? Onu seviyorsunuz, üstelik aşıksınız ancak kalbinizi çalan bu erkek size uygun mu? Onunla evlenmeli misiniz? İçinizden bir ses coşkuyla “evet” derken, diğer ses “acaba?” diyorsa, kararsızlıklarınız var demektir.

EVLİLİKTE TEHLİKE YARATAN 7 DAVRANIŞ

EVLİLİKTE TEHLİKE YARATAN 7 DAVRANIŞ Herkes mutlu olmak için evlenir, kimi evlilikler bir ömür boyu sürerken, bazıları inişli çıkışlı devam eder, bazıları da yıkıma doğru gider. Hiç kuşkusuz evliliklerde sürekli mutluluk yoktur, sorunlar, sıkıntılar evliliği zaman zaman tehdit eder.

İlkim Öz Ebru Şallı'da Celladına Aşık Olmak'ı Anlattı

İlkim Öz Ebru Şallı'da Celladına Aşık Olmak'ı AnlattıPsikolog/Evlilik ve Aile Terapisti/Yazar İlkim Öz 7 Nisan Salı günü Tvem'de Ebru Şallı'nın sunduğu Ebruli Programının canlı yayın konuğuydu. Yeni kitabı "Celladına Aşık Olmak"ı anlatan Öz, programda kitaba konusunu veren ünlü Stokholm Sendromunu anlattı.

BUGÜN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ

Bugün Dünya Otizm Farkındalık Günü. Hacettepe Üniversitesinden ilk mezun olduğum yıllarda ve sonrasındaki uzun yıllar Otistik çocuklar,gençler ve aileleri ile çalıştım. Onlarla birlikte çalışırken siz de o kadar çok şey öğreniyorsunuz ki:)) Birlikte çalıştığım ve tüm otizmli çocuk ve aileleri sevgi ile kucaklıyorum:)) Toplumumuzdaki bilinç ve farkındalığın artmasını diliyorum. - ilkim ÖZ

Edebiyatist - 5. Sayı

Psikolog/Yazar İlkim Öz'ün yeni çıkan kitabı "Celladına Aşık Olmak" ın röportajı Edebiyatist Dergisi'nde. Röportaj: Dilek Karagöz Psikolog İlkim Öz; “Anne baba olmayı bilmiyoruz” Psikolog İlkim Öz’ün son kitabı ‘Celladına Aşık Olmak’ raflarda yerini aldı.

Mutlu Kadınlar Platformu

Eşinizle Kişiliğiniz Ne Kadar Uyumlu? HEMEN TEST EDİN !!!